Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przedszkole na pTAK

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii ,,Przedszkole na Ptak!”. Poprzez to w przedszkolu prowadzonych jest wiele zajęć dotyczących ptaków, przyrody a także całego środowiska zwierząt. W każdym miesiącu wysyłamy zdjęcia oraz krótkie opisy zajęć. Uczymy się jak ważnym elementem przyrody ożywionej SA ptaki oraz, że warto o nie dbać. 

O kampanii…. 

      Bądź na pTAK!, Ogólnopolska Społeczna Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej.Wiodącym tematem Kampanii oraz spoiwem dla wszystkich zaplanowanych w niej działań są ptaki oraz ochrona ich przestrzeni życiowej (siedlisk). Jednocześnie pod parasolem z ptaków podejmowane będą tematy ogólno-ekologiczne. Ostatecznie, poszczególne wątki Kampanii, związana z nimi publicystyka, akcje oraz wszelkiego rodzaju działania będą zawierały się we wspólnej przestrzeni komunikacyjnej pTAK! I tak mamy tutaj m.in. Szkołę na pTAK! i Ogród na pTAK! Zapraszamy do ekskluzywnego Klubu Ptaków Polskich oraz do udziału w licznych konkursach – oczywiście na pTAK! 

      Oto najważniejsze cele jakie postawiliśmy sobie w Kampanii pTAK!:

• Dostarczać Państwu wiarygodnej informacji i wiedzy o Przyrodzie (Polskiej) – w sposób przyjazny, atrakcyjny, z najwyższą dbałością o naukową rzetelność i standardy etyczne.

• Stworzyć przyjazną i w pełni wiarygodną bazę danych i źródło informacji w dziedzinie ochrony przyrody/bioróżnorodności w formie Portalu pTAK!: www.jestemnapTAK.pl Naturalnie szczególne miejsce rezerwujemy tutaj dla problematyki ochrony ptaków i ich siedlisk.

• Promować wartości jakie niesie ze sobą Przyroda oraz idee jej ochrony.

• Promować i budować społeczną postawę na pTAK! – tj. postawę szacunku dla bioróżnorodności oraz współodpowiedzialności, zrozumienia i otwartości wobec idei i działań związanych z jej ochroną.

• Ukazać i promować Przyrodę (ptaki w szczególności!) jako temat atrakcyjny społecznie, wart zainteresowania i zaangażowania.

• Budować platformę społecznego porozumienia – tj. zaangażowania i współpracy wokół idei i działań podejmowanych w ramach kampanii pTAK! - łączącą autorytety, organizacje i zwykłych ludzi.

• Stworzyć warunki dla rozwoju osobistego i integracji społecznej skoncentrowanych wokół idei ochrony przyrody/bioróżnorodności - ptaków w szczególności. Wartością dodaną będzie zabawa.

• Kampania pTAK! ma wykorzystywać efekt kuli śnieżnej, gwarantując w ten sposób rozwój i trwałość Idei na pTAK! w horyzoncie czasowym daleko wykraczającym poza projekt inicjacyjny. 

mgr Karolina Kramska

Kolorowanie ptaków

Kolorowanie ptaków

Przedszkole na pTAK

Przedszkole na pTAK

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej