Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rok szkolny 2022/2023

AKTUALNOŚCI:

Rok w przedszkolu BOCIANI ZAKĄTEK

Utworzono dnia 07.07.2023
„Życie to droga od marzeń do wspomnień… Oto jak marzenia o nadaniu imienia naszemu przedszkolu stały się rzeczywistością”. Dzień 15 czerwca 2023r. na zawsze zostanie w pamięci naszej przedszkolnej społeczności, za sprawą szczególnej uroczystości „Rok w Bocianim Zakątku”, która upamiętniła nadanie imienia naszemu przedszkolu.
czytaj dalej na temat: Rok w przedszkolu BOCIANI ZAKĄTEK

Dzień Dziecka 2023

Utworzono dnia 07.07.2023

Dzień Dziecka, jak co roku, był w naszym przedszkolu bardzo wesołym dniem. 2 czerwca 2023r. pracownicy przedszkola i rodzice zorganizowali dzieciom super piknik w przedszkolnym ogrodzie. Były tańce przy skocznej muzyce, turnieje sportowe, gonitwa za wielkimi bańkami mydlanymi, wata cukrowa, malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji. Pani intendentka i panie kucharki zadbały o smakołyki, które wszystkie dzieci uwielbiają - nuggetsy i frytki, a na deser - pyszne tartaletki z kremem i owocami. Krótko mówiąc - super dzień.

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka 2023

Dzień Bociana Białego 2023

Utworzono dnia 07.07.2023

31 maja - DZIEŃ BOCIANA BIAŁEGO.

W naszym przedszkolu BOCIANI ZAKĄTEK ten dzień jest zawsze uroczyście świętowany. 31 maja 2023r. z tej okazji, gościliśmy panią Dorotę Kinast oraz panią Ewelinę Siubę z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Panie przygotowały dla dzieci wspaniałe zajęcia na temat bocianów. Podczas zajęć dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat tych ptaków - ich środowiska życia oraz zwyczajów. Ponadto dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas quizu oraz wspólnie pobawić się w "bocianową zabawę". Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia było wspólne posadzenie dębu. Podczas obiadu czekała na nas niespodzianka - pani intendentka oraz panie kucharki przygotowały dla nas pyszny "bociankowy deser". Dzień dzisiejszy był kolejną okazją do zwrócenia uwagi na piękno i potrzebę ochrony tych zwierząt.

czytaj dalej na temat: Dzień Bociana Białego 2023

Teatrzyk PRZYGODY KRECIKA

Utworzono dnia 06.07.2023

30 maja 2023r.  w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Krakowa z przedstawieniem "Przygody Krecika - nie ma jak w domu". Dzieci poznały historię krecika, który po latach mieszkania pod ziemią postanawia zmienić mieszkanie. Podczas wędrówki poznaje zwierzęta: pszczołę, wiewiórkę, królika i sójkę, które odpowiadają mu o swoich domkach i zapraszają do zamieszkania w nich. Niestety krecikowi nie odpowiadają w pełni warunki, w jakich mieszkają zwierzęta i dochodzi do wniosku - motta całej historii - " Nie ma jak w domu - wszędzie dobrze, ale we własnym domu najlepiej.

czytaj dalej na temat: Teatrzyk PRZYGODY KRECIKA

Dzień Mamy i Taty u Pszczółek 2023

Utworzono dnia 07.07.2023
Dzień Mamy i Taty - to dzień szczególny, który obfituje w podziękowania płynące z małych serduszek dzieci. Dla dziecka bowiem rodzice- to najważniejsze osoby w ich życiu. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy Pszczółki 26 maja 2023r. zaprosiły ukochane mamusie i tatusiów na specjalnie przygotowaną uroczystość. Była to piękna chwila, kiedy w przedszkolu ,,Bociani Zakątek" , w grupie Pszczółki spotkali się rodzice i dzieci. Była to okazja do spędzenia razem miłych chwil, do wspólnej zabawy, a przede wszystkim do złożenia podziękowań za miłość i dobroć. Wiersze, piosenki, laurkii i źyczenia były upominkiem dla najdroższych nam osób - naszych kochanych Rodziców.
czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty u Pszczółek 2023

Dzień Mamy i Taty oraz Pasowanie na Przedszkolaka u Jeżyków 2023

Utworzono dnia 07.07.2023

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego "Bocianiego Zakątka" 25 maja 2023r. zostali zaproszeni rodzice Jeżyków, aby mogli wspólnie z dziećmi uczestniczyć w uroczystości z okazji ich święta, a także przy okazji być świadkami pasowania dzieci na prawdziwych przedszkolaków. Jeżyki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do prezentowania swoich możliwości umiejętności wokalnych i ruchowych. W pięknych strojach prezentowały to, czego nauczyły się do tej pory. Były piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Pani Dyrektor, Radosława Janicka, przyjęła dzieci do grona społeczności przedszkolnej. Było to bardzo ważne przeżycie dla dzieci. Z tej okazji wszystkie Jeżyki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ta podwójna uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego i przedszkolnego, wspólnego przeżywania radości, a także okazywania miłości rodzicom przez swoje pociechy.

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty oraz Pasowanie na Przedszkolaka u Jeżyków 2023

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej