Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rok szkolny 2021/2022

AKTUALNOŚCI:

Piknik Rodzinny Wiewiórek 2022

Utworzono dnia 05.07.2022

Dnia 23 czerwca odbyło się Pożegnanie grupy Wiewiórki z Przedszkola Samorządowego w Zagórowie. Po oficjalnym uroczystym zakończeniu udaliśmy się do Pyzdr nad Wartę. Bawiliśmy się wspaniale. Była przejażdżka po Warcie, malowanie twarzy przez uzdolnione mamusie, pyszny tort i smaczne jedzonko. Ten mile spędzony dzień na długo pozostanie nam w pamięci. Dziękujemy rodzicom za miłą niespodziankę.

czytaj dalej na temat: Piknik Rodzinny Wiewiórek 2022

Piknik Rodzinny Motylków 2022

Utworzono dnia 05.07.2022

Po uroczystości "Pożegnania przedszkola" 23 czerwca 2022r. "Motylki" wraz z rodzicami i paniami udały się na "Piknik Rodzinny" do gospodarstwa agroturystycznego "Pod Lipami" na Stawisku. Było pyszne jedzonko, super zabawa, przemiła atmosfera. Bardzo udany dzień!

czytaj dalej na temat: Piknik Rodzinny Motylków 2022

Pożegnanie przedszkola 2022

Utworzono dnia 05.07.2022

„Za trud, za uśmiech, za serce… DZIĘKUJEMY”. 23 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Pożegnanie Przedszkola” przez dzieci z grup 5-letnich „Motylki” i „Wiewiórki” oraz grup łączonych „Biedronki” i „Zajączki”.Był to wyjątkowy, uroczysty dzień pełen zadumy i wzruszeń. Absolwenci pod kierunkiem nauczycielek: Edyty Klocek, Małgorzaty Marcjan, Magdaleny Ligockiej, Karoliny Kramskiej i Agnieszki Sobczak przygotowały specjalnie na tę okazję występ artystyczny. Były wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Skończył się właśnie okres pięknych, dziecięcych lat, które spędziły w naszym przedszkolu. Poznali tutaj kolegów, koleżanki, utworzyli nowe przyjaźnie, które zabierają ze sobą. Przebyli długą drogę, pełną wzlotów i upadków. Żegnają się z miejscem, w którym uczyły się pracy zespołowej i współpracy w zabawie, poznały zasady życia w grupie, uczestniczyły w zajęciach które przyczyniły się do nauki takich wartości jak: tolerancja, szacunek dla drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy. Teraz są już gotowi do podjęcia kolejnego etapu jakim jest SZKOŁA. Opuszczają mury naszego przedszkola i wchodzą w kolejny rozdział młodzieńczego życia. To dla nich nowe wyzwanie, podczas którego będą doskonalić swoje wiadomości i umiejętności. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą mile wspominać czas spędzony w naszym Przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę i wspieranie dzieci w ich indywidualnym rozwoju oraz za aktywny udział w życiu Naszego Przedszkola. Życzymy Wam Kochane Dzieci zdrowia, dużo siły, chęci do nauki i samych sukcesów w szkole. A tymczasem wesołych i bezpiecznych wakacji!

czytaj dalej na temat: Pożegnanie przedszkola 2022

Wycieczka Motylków do biblioteki

Utworzono dnia 05.07.2022

10 czerwca 2022r. 5-letnie "Motylki" wybrały się z wizytą do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zagórów na warsztaty z wykorzystaniem robotów Photon. Dzieci poznały roboty Photon oraz aplikację do sterowania robotami. Za pomocą tabletów kierowały robotami ćwicząc koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną, orientację przestrzenną oraz umiejętność planowania i przewidywania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Dziękujemy p. Kasi Połom oraz p. Asi Kruczkowskiej za ciekawe zajęcia i miłe przyjęcie.

czytaj dalej na temat: Wycieczka Motylków do biblioteki

Wycieczka 5-latków do szkoły

Utworzono dnia 05.07.2022

7 czerwca 2022r. dzieci z grup "Motylki" i "Wiewiórki" udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie. Niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły i było to dla nich ogromne przeżycie. W szkole przywitały nas i oprowadziły nauczycielki uczące w klasach "0": pani Agnieszka Staszewska i pani Anna Chlebowska. Dzieci miały okazję poznać ważne osoby pracujące w szkole i zwiedzić najciekawsze miejsca: gabinet dyrektora, bibliotekę, stołówkę, salę gimnastyczną, sale oraz szatnie klas "0". Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkie upominki. Dziękujemy za miłe przyjęcie. Wizyta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas "0".

czytaj dalej na temat: Wycieczka 5-latków do szkoły

Warsztaty LEGO 2022

Utworzono dnia 05.07.2022

6 i 7 czerwca 2022r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO. Jednym z projektów tematycznych było konstruowanie piesków z dobrze dzieciom znanej bajki "Psi Patrol". Podczas warsztatów dzieci rozwijały sprawność manualną, myślenie przestrzenne, rozwijały również umiejętność zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej wykorzystując zestawy klocków dopasowane do wieku i możliwości dzieci. Powstały wspaniałe prace. Było ciekawie i twórczo. Praca z klockami LEGO rozwija w dzieciach pasję do nauk ścisłych oraz pobudza wyobraźnię. Zajęcia miały charakter praktyczny. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały zadania, które okazały się świetną zabawą, zapoznały się z klockami, konstruowały budowle zgodnie z instrukcją, a na koniec budowały ule według własnego pomysłu. Podczas warsztatów przedszkolaki doskonaliły umiejętność różnicowania kolorów, rozwijały kreatywność, zdolności manualne i techniczne.

czytaj dalej na temat: Warsztaty LEGO 2022

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej