Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rok szkolny 2020/2021

AKTUALNOŚCI:

Wierszowisko 2021

Utworzono dnia 14.06.2021

18 maja 2021r. w naszym przedszkolu odbył się po raz kolejny konkurs recytatorski Wierszowisko pod hasłem: "Każdy przedszkolak to mały Polak".

Celem tego konkursu było: zachęcanie do kształtowania poczucia silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami; rozwijanie wrażliwości literackiej o tematyce patriotycznej; promowanie młodych talentów.
Do konkursu zgłosiło się 21 przedszkolaków w trzech kategoriach wiekowych : 3-latki, 4-latki i 5-latki. Wyróżnienie otrzymali: Julia Kukulska (3 l.) za wiersz pt. „Barwy ojczyste”, Amelia Borowska (4 l.) „Barwy ojczyste”, Karina Staszewska (5 l.) „Modlitwa polskiej dziewczynki”, Barbara Kierzek (5 l.) „Katechizm polskiego dziecka”
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział a rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola.
czytaj dalej na temat: Wierszowisko 2021

Wierszowanie o bocianie 2021

Utworzono dnia 11.07.2021
We wtorek 29 czerwca 2021r. odbyło się Wierszowanie o bocianie czyli podsumowanie konkursu na wiersz o bocianie zorganizowanego przez Radę Rodziców działającą przy naszym przedszkolu .
Gości powitała pani przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Idziak.
Komisja Konkursowa w osobach pani Moniki Nowaczyk i pani Jolanty Łuczak oceniła i doceniła wszystkie wiersze podkreślając ich wartości poetyckie, dydaktyczne i patriotyczne.
I miejsce pani Michalina Wróbel – wiersz „Bociek”
II miejsce pani Monika Kmieć – wiersz „Polski bocian”
III miejsce pani Anna Pecelerowicz – wiesz „List do bociana”
Wyróżnienie zdobył wiersz pani Edyty Klocek „Zaproszenie”
W konkursie udział wzięły pani Katarzyna Brzezińska, pani Magdalena Burda, pani Sylwia Galor, pani Justyna Idziak, pani Agnieszka Siwczyńska, pani Agnieszka Staszewska oraz pani Lidia Kubacka. Pracę literacką autorów wierszy nagrodzono książkami, pamiątkowymi dyplomami oraz breloczkami z logo przedszkola. Każda z pań odczytała swój wiersz i powiedziała kilka słów na temat jego powstania. Dyrektor Radosława Janicka skierowała słowa podziękowania dla pani Justynki Idziak, pani Ani Pecelerowicz, pani Kasi Brzezińskiej, pani Grażynki Wiatrowskiej, pani Beatki Olejniczak oraz pani Agnieszki Nowak za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w pracę grup i pracę przedszkola.
czytaj dalej na temat: Wierszowanie o bocianie 2021

Zakończenie przedszkola przez dzieci 5-letnie

Utworzono dnia 11.07.2021
„Przedszkola czas już minął…”
Dzień 24 czerwca dla jednych był zwykłym dniem, ale dla dzieci z grup: „Żabki”, „Pszczółki” oraz Filipa z grupy „Motylki” i Kai z grupy „Wiewiórki” był wyjątkowy i uroczysty. W naszym Przedszkolu odbyła się bowiem Uroczystość Pożegnania Absolwentów. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały krótki występ. Były też podziękowania i życzenia od pani dyrektor Radosławy Janickiej, pani Justyny Idziak – przewodniczącej Rady Rodziców oraz rodziców. Słowa pożegnania do dzieci skierowały wychowawczynie grup, pani Aldona Anna Gałdecka i pani Anna Zawal. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło łez wzruszenia, skończył się bowiem 3 letni okres wspólnych zabaw, spotkań i pracy.
Życzymy naszym Absolwentom wesołych, bezpiecznych wakacji i samych sukcesów w szkole.
czytaj dalej na temat: Zakończenie przedszkola przez dzieci 5-letnie

DZIEŃ DZIECKA 2021

Utworzono dnia 14.06.2021

1 czerwca - Dzień Dziecka w kalendarzu już minął, ale w naszym przedszkolu dziś nadal było święto. Mieliśmy okazję obejrzeć świetne przedstawienie cyrkowew wykonaniu artystów. Dziś odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi podczas otwarcia, odnowionej przez naszych super rodziców, altanki BOCIANI ZAKĄTEK. Nie zabrakło również słodkości - pysznych lodów i waty cukrowej. Mogliśmy również bawić się podczas puszczania ogromnych baniek mydlanych . Dodatkową atrakcją były odwiedziny pana policjanta - dzieci miały okazję porozmawiać o Jego ciekawej i odpowiedzialnej pracy i dokładnie obejrzeć policyjny radiowóz. Były również super zabawy w nowym domku na naszym placu zabaw. To był kolejny super dzień - trzeci dzień naszych przedszkolnych uroczystości. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie atrakcji na DZIEŃ DZIECKA.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ DZIECKA 2021

DZIEŃ BOCIANA 2021

Utworzono dnia 14.06.2021
31 maja - Dzień Bociana Białego to święto bliskie naszym przedszkolnym sercom. Co roku, na początku wiosny, z niecierpliwością wypatrujemy powrotu naszego przedszkolnego bociana. Przez całą wiosnę i lato z okien i ogrodu przedszkola obserwujemy życie bocianiej rodziny oraz rozwój młodych bocianiątek.
Dzień Bociana to dla nas uroczystość ogólnoprzedszkolna. Nasze przedszkole to nasz "Bociani zakątek". Tak, jak bocian chętnie wraca do swojego gniazda, tak i my chętnie codziennie wracamy w nasze przedszkolne progi.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Dnia Bociana w naszym przedszkolu.
czytaj dalej na temat: DZIEŃ BOCIANA 2021

KOMUNIKAT

Utworzono dnia 10.04.2021

Szanowni Rodzice,

W związku z wprowadzonymi Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. dodatkowymi obostrzeniami w postaci czasowego ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkoli od 12 kwietnia do 18 kwietnia 2021r. informuję, iż Miejskie Przedszkole Samorządowe w Zagórowie będzie zamknięte.

Wyjątek stanowią dzieci rodziców § 2 pkt 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021r. w sprawie czasowego ograniczonego funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID -19                        ( Dz.U. z 2021r. poz.561)

Z poważaniem

Radosława Janicka

Dyrektor przedszkola

 

 

Rozporządzenie MEiN 08.04.2021

czytaj dalej na temat: KOMUNIKAT

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej