Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 7:

Dzień Drzewa 2023

Utworzono dnia 11.10.2023

10 października odbyło się Święto Drzewa. Nasze przedszkole dołączyło do II Edycji Wyzwania z Okazji Dnia Drzewa #wyzwanieDzieńDrzewa organizowanego przez @ja.nauczycielka. Dzieci w grupach poprzez zabawę poznały rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. W czasie wyjścia do ogrodu przedszkolnego oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści oraz przytulały się do nich. Święto Drzewa to wspaniała okazja do posadzenia drzewka w naszym ogrodzie. Dzieci zrobiły to z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, zobowiązując się do obserwowania jego wzrostu i dbania o nasze drzewko każdego dnia. Celem dzisiejszego święta było zainspirowanie przedszkolaków do podejmowania działań proekologicznych, kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec świata przyrody, oraz poszerzanie zasobu wiadomości na temat środowiska przyrodniczego.

czytaj dalej na temat: Dzień Drzewa 2023

Dzień Chłopca 2023

Utworzono dnia 02.10.2023

30 września obchodzimy Dzień Chłopca. Dla naszych przedszkolaków to ważne święto, dlatego wszyscy wyglądali tego dnia odświętnie i wyjątkowo. We wszystkich grupach dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia i zaśpiewały tradycyjne Sto lat. Nie zabrakło również słodkiego początku przygotowanego przez rodziców. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy. Najstarsze grupy Żabki i Pszczółki miały dodatkową atrakcję - zajęcia z przedstawicielami Policji z Posterunku w Zagórowie. Podczas spotkania Mundurowi przypominali jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak zachować się gdy zaczepi obca osoba i o korzyściach noszenia odblasków. Zaprezentowali również sprzęt policyjny, co wzbudziło w dzieciach wiele radości. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, do której w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

czytaj dalej na temat: Dzień Chłopca 2023

Dzień Przedszkolaka 2023

Utworzono dnia 22.09.2023

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka". Dzień Przedszkolaka to niezwykle wyjątkowe święto dla każdego malucha. Dzięki niemu mogą na różne sposoby świętować to, że zostali przedszkolakami. 20 września w naszym przedszkolu za sprawą animatorki czekało na dzieci wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Były pląsy i tańce przy piosenkach znanych dzieciom. Radość i uśmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil w naszym Bocianim Zakątku, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

czytaj dalej na temat: Dzień Przedszkolaka 2023

Sprzątanie świata 2023

Utworzono dnia 20.09.2023

18 września dzieci ze starszych grup naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata . Czterolatki „Jeżyki” i „Motylki” oraz pięciolatki „Żabki” i „Pszczółki” zaopatrzone w rękawiczki i worki wyruszyły sprzątać najbliższą okolicę. Nasze przedszkolaki mają świadomość, że dbanie o środowisko, w którym żyjemy, jest koniecznością.

czytaj dalej na temat: Sprzątanie świata 2023

Dzień Kropki 2023

Utworzono dnia 20.09.2023

15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten jest świętem kreatywności, zabawy i odwagi. Była to dobra okazja do odkrywania małych i większych talentów naszych przedszkolaków. W każdej grupie odbyło się wiele ciekawych zabaw i działań, które pomagają dzieciom poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. To niezwykle radosne i kolorowe święto na stałe wpisało się w kalendarz naszych uroczystości przedszkolnych.

czytaj dalej na temat: Dzień Kropki 2023

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej