Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Zbiórka darów

Utworzono dnia 22.12.2023

W poniedziałek 18 grudnia zakończyliśmy zbiórkę darów dla dzieci z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Interwencją Kryzysową w Lądku. Zebraliśmy dużo kosmetyków, słodyczy i materiałów do prac plastycznych. Wszystkie dary zostały zawiezione do Lądku w środę 20 grudnia. Na twarzach dzieci był widoczny szczery uśmiech i radość podczas rozpakowywania prezentów. Serdecznie dziękujemy Wam drodzy Rodzice i Dzieci za dar serca , zaangażowanie i troskę o dzieci znajdujące się w potrzebie. Cieszymy się, że osób, które chcą pomagać i dzielić się tym, co mają jest tak dużo w naszej społeczności przedszkolnej. Dziękujemy dyrektorowi, pracownikom i dzieciom za piękną świąteczną gwiazdkę i życzenia. Wierzymy, że czynione dobro powraca, a nauka dobroczynności jest bardzo ważną, życiową lekcją.

czytaj dalej na temat: Zbiórka darów

Przedszkolne kolędowanie 2023

Utworzono dnia 22.12.2023

"Kolędo polska zamknięta w najprostszych nutach i słowach królujesz w domach na święta, by ludzi wzruszać od nowa." Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas, pełen radości i wzruszeń. Kojarzą nam się wszystkim z niezwykłymi obrazami – szopka bożonarodzeniowa, choinka, prezenty, pięknie udekorowany wigilijny stół. Trudno wyobrazić jednak sobie prawdziwe święta bez wspólnego, rodzinnego kolędowania, które buduje więź , uczucie bliskości ale jest też przejawem poszanowania naszych polskich tradycji. 19 grudnia 2023r. w „Bocianim Zakątku” odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość - Przedszkolne KolędowanieNa zaproszenie dyrektor Radosławy Janickiej do naszego przedszkola przybyli specjalni goście: pan Karol Błaszczak- zastępca Burmistrza Gminy Zagórów oraz przedstawiciele Klubu Seniora w osobach: pani Anna Błażejewska, pani Teresa Dzidek, pani Stanisława Kubiak, pani Krystyna Woźniak, pani Maria Zawal, pan Kazimierz Nowicki. Uroczystość przygotowały i prowadziły panie nauczycielki Arleta Zawal, Anna Zawal i Iwona Grzeszczak. W miłej atmosferze, przy żłóbku, w blasku migającej gwiazdy i światełek choinki rozbrzmiewały najpiękniejsze, polskie kolędy i pastorałki. Przedszkolaki zaśpiewali świąteczne pastorałki „Była noc, ciemna noc” i „Powitamy Cię Jezuniu” oraz kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Ku naszemu zadowoleniu kolędy przygotowali także nasi goście: pan Karol Błaszczak -„Dzisiaj w Betlejem”, a członkowie Klubu Seniora wspólnie zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. W świątecznym repertuarze wystąpiły również nasze Panie nauczycielki: panie Arleta Zawal i Ania Zawal zaśpiewały wzruszającą pastorałkę „Maleńka miłość”, pani Iwona Grzeszczak kolędę „Wśród nocnej ciszy” oraz pani Agnieszka Sobczak ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki". Na zakończenie naszej uroczystości dyrektor przedszkola razem z przybyłymi gośćmi złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. To szczególne, przedszkolne kolędowanie zintegrowało ze sobą różne pokolenia, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Pani dyrektor Radosława Janicka wraz gronem pedagogicznym i pracownikami serdecznie dziękują: panu wiceburmistrzowi Karolowi Błaszczakowi oraz przedstawicielom Klubu Seniora za przyjęcie zaproszenia i wspólne kolędowanie.

czytaj dalej na temat: Przedszkolne kolędowanie 2023

Mikołajki 2023

Utworzono dnia 11.12.2023

6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu mikołajkowe święto. W tym wyjątkowym czasie, zarówno nauczyciele przedszkola, jak i rodzice odgrywają kluczową rolę w tworzeniu niezapomnianych wspomnień dla najmłodszych, jednocześnie wspierając ich rozwój. W dniu Mikołajek nasze przedszkolaki zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola w czerwonych czapeczkach i czerwonych strojach. Dzieci przywitały się z niezwykłym gościem i zaprezentowały specjalnie przygotowaną dla Niego piosenkę. Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! Dziękujemy za wszystkie wspaniałości i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

czytaj dalej na temat: Mikołajki 2023

Słodka niespodzianka od Rady Rodziców

Utworzono dnia 11.12.2023

Słodka niespodzianka od Rady Rodziców na Mikołajki

czytaj dalej na temat: Słodka niespodzianka od Rady Rodziców

Wycieczka do Krainy Mikołaja

Utworzono dnia 04.12.2023

29 listopada 2023r. dzieci z grupy Żabki i Pszczółki wybrały się w magiczną podróż do Krainy Mikołaja w Skansen BiczNa miejscu przywitały nas Elfy z Panią Mikołajową. Wspólnie zwiedziliśmy całą wioskę - pracownię Elfów, dom Mikołaja, pocztę, piernikowy domek. W poszukiwaniu Mikołaja trafiliśmy do pięknej sali diamentowej gdzie Elfy pomogły dzieciom pisać listy do Mikołaja. Następnie odbyły się magiczne warsztaty pieczenia świątecznych pierniczków. Największą atrakcją było oczywiście spotkanie z Mikołajem. Wspólnie bawiliśmy się przy wesołej muzyce, tańczyliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Był to dla wszystkich dzień pełen wrażeń i wspaniałych przeżyć.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Krainy Mikołaja

Konkurs plastyczny MIŚ DO KOCHANIA I PRZYTULANIA

Utworzono dnia 04.12.2023

W związku z Dniem Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, zaprosiliśmy wszystkie dzieci z naszego przedszkola do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Miś do kochania i przytulania". Głównym organizatorem konkursu było Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej związanej z tematem konkursu. Technika prac i format były dowolne. Na konkurs wpłynęły 24 prace, które oceniła komisja w naszym przedszkolu. Wybrano 11 prac, które zostały przesłane głównemu organizatorowi konkursu Przedszkolu nr 1 w Słupcy. Tam wyróżniono 3 prace: Laury Kurek z grupy Pszczółki, Magdaleny Świątek z grupy Żabki i Barbary Kotuńskiej z grupy Biedronki. Serdecznie gratulujemy!!! Prace konkursowe można podziwiać na wystawie w korytarzu naszego przedszkola.

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny MIŚ DO KOCHANIA I PRZYTULANIA

Pasowanie z Pluszowym Misiem 2023

Utworzono dnia 04.12.2023

Każdego roku 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia wiele lat temu powstała maskotka- pluszowy miś. Z tej okazji dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość - Święto Pluszowego Misia oraz Pasowanie na Przedszkolaka dzieci ze starszych grup. W ten ważny dzień nie mogło zabraknąć naszych szanownych jubilatów, więc dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione przytulanki, pluszowe misie. Wszystkie były śliczne, milutkie i wyjątkowe, pięknie prezentowały się podczas wspólnej zabawy. Była ,,misiowa gimnastyka" oraz zabawy, tańce i pląsy przy znanych piosenkach o misiu. W drugiej części uroczystości, nastąpiło Pasowanie na Przedszkolaka dzieci nowo przyjętych do przedszkola z grup : Jeżyki, Motylki, Żabki i Pszczółki. Pasowania dokonała dyrektor przedszkola Pani Radosława Janicka. Wszystkie przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek w postaci Misia Lubisia i soku Kubuś. Naszym nowym Przedszkolakom życzymy cudownych i niezapomnianych chwil w naszym przedszkolu, a MISIOM nieskończonej miłości od dzieci.

czytaj dalej na temat: Pasowanie z Pluszowym Misiem 2023

Teatrzyk CZERWONY KAPTUREK

Utworzono dnia 27.11.2023

22 listopada 2023 r. odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie teatralne pt. "Czerwony Kapturek".Podczas przedstawienia wielokrotnie było słychać dość żywiołowe reakcje dzieci co jest dowodem na to, spektakl bardzo się podobał. Udział w przedstawieniach teatralnych odgrywa dużą rolę w rozwijaniu wyobraźni dzieci, uczy zachowań społecznych oraz wzbogaca wiedzę o świecie.

czytaj dalej na temat: Teatrzyk CZERWONY KAPTUREK

Dzień Walki z Cukrzycą 2023

Utworzono dnia 20.11.2023

14 listopada, na pamiątkę urodzin odkrywcy insuliny Fredericka Bantinga, na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Hasło tegorocznej kampanii to "Cukrzyca: znaj ryzyko, bądź odpowiedzialny". Jak informuje Polskie Stowarzyszenie Diabetyków tegoroczna kampania koncentruje się na znaczeniu świadomości czynników ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2, aby pomóc w opóźnieniu lub zapobieganiu chorobie. Nasze przedszkole co roku włącza się w obchody tego święta. W grupach dzieci 5 letnich Pszczółkach i Żabkach przeprowadzone zostały zajęcia tematyczne. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są objawy, przyczyny, metod leczenia i zapobiegania pandemii cukrzycy.

czytaj dalej na temat: Dzień Walki z Cukrzycą 2023

Dzień Kundelka 2023

Utworzono dnia 14.11.2023

5 października 2023 r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Kundelka. Z tej okazji podjęliśmy #wyzwanieDzieńKundelka organizowane przez @JA.nauczycielka. Zebraliśmy 94 kg karmy dla bezdomnych psów i kotów przebywających w Schronisku w Katarzynowie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za aktywny udział w corocznej zbiórce karmy, przyniesione dary i okazane serce.

czytaj dalej na temat: Dzień Kundelka 2023

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej