Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Przedstawienie WYCZARUJMY SOBIE JAJECZKO WIELKANOCNE

Utworzono dnia 27.03.2024

"Czary Mary"! 19 marca 2024r. odwiedził nasze przedszkole iluzjonista pan Wojciech Janeczek z magicznym przedstawieniem pt. ,,Wyczarujmy sobie jajeczko wielkanocne". Pan czarodziej zaprezentował przedszkolakom magiczne sztuczki, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w widowisku, a niektórzy mieli okazję samemu wcielić się w postać magika-czarodzieja.

czytaj dalej na temat: Przedstawienie WYCZARUJMY SOBIE JAJECZKO WIELKANOCNE

Teatrzyk IDZIE WIOSNA. WIELKANOC TUŻ, TUŻ...

Utworzono dnia 27.03.2024

14 marca 2024r. nasze przedszkole odwiedziły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. M. Okurzałego w Zagórowie z teatrzykiem kamishibai - ,,Idzie wiosna. Wielkanoc tuż, tuż...”. Dziękujemy za miłe spotkanie!

czytaj dalej na temat: Teatrzyk IDZIE WIOSNA. WIELKANOC TUŻ, TUŻ...

Dzień Kobiet 2024

Utworzono dnia 27.03.2024

8 marca to wyjątkowy dzień, który co roku obchodzimy w naszym przedszkolu. To święto wszystkich Kobiet, nawet tych najmłodszych. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki od swoich kolegów z grup. Nie zabrakło również kwiatów, które są tradycją tego dnia. W każdej sali można było usłyszeć taneczną muzykę, do której bawiły się wszystkie dzieci. Wiele radości sprawiły przedszkolakom specjalnie przygotowane na tą okazje gry i zabawy. Wydarzenie to uczy dzieci szacunku, potrzeby zapamiętywania pewnych przyjemnych świąt i okazywania uczuć osób, z którymi żyje się wspólnie na co dzień. Wszystkie Panie i Dziewczynki bardzo dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki, kwiaty, czekoladki i promienny uśmiech…

czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet 2024

Koncert muzyczny PIEŚNI PRZEZROCZYSTEJ TĘCZY

Utworzono dnia 11.03.2024

7 marca 2024r. w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Pieśni Przezroczystej Tęczy" w wykonaniu artystów Filharmonii Pomysłów. Na scenie pojawiło się dwóch utalentowanych muzyków ubranych w tradycyjne stroje Indiańskie. Podczas koncertu mieliśmy okazję poznać różnorodność instrumentów używanych przez Indian, między innymi flety i grzechotki, których dźwięki przenosiły nas w malownicze krajobrazy dzikiej Ameryki Północnej.

czytaj dalej na temat: Koncert muzyczny PIEŚNI PRZEZROCZYSTEJ TĘCZY

Zajęcia z języka angielskiego

Utworzono dnia 11.03.2024
Hello colours! 7 marca 2024r. podczas zajęć z języka angielskiego przypominaliśmy poznane kolory. Starszaki z grupy Żabki i Pszczółki nazywały wraz z Mimi pomieszczenia w domu. A na koniec zajęć ulubiona piosenka połączona z zabawą ruchową,,The floor is lava". See you soon!
czytaj dalej na temat: Zajęcia z języka angielskiego

Dzień Otwarty 2024

Utworzono dnia 11.03.2024

6 marca 2024r.  w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które od 1 września będą prawdziwymi przedszkolakami. Wszystkich przybyłych gości przywitała pani dyrektor Radosława Janicka oraz nasza pani logopeda - Iwona Grzeszczak. Dla każdego przewidziano wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość odwiedzenia wszystkich sal i uczestnictwa w różnych zabawach. Lepiły z ciastoliny, masy solnej, malowały na folii, bawiły się piaskiem kinetycznym, kolorowały i rysowały. Jednak najlepszą atrakcją była możliwość pobawienia się zabawkami. Dzieci stawiały budowle z klocków jeździły samochodami, bawiły się lalkami, wózkami, przyrządzały smaczne dania w kącikach kuchennych. Podczas pobytu było wiele radości i uśmiechu, a na zakończenie smaczny poczęstunek. Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z naszych gości – dzieci oraz ich rodziców był to mile spędzony czas. Do zobaczenia już wkrótce!

czytaj dalej na temat: Dzień Otwarty 2024

Dzień Otwarty 2024

Utworzono dnia 25.02.2024

Imieniny PANI DYREKTOR

Utworzono dnia 11.03.2024

1 marca imieniny obchodziła Pani Dyrektor naszego przedszkola Radosława JanickaDelegacja dzieci z każdej grupy wraz z paniami nauczycielkami oraz całym personelem złożyła Solenizantce życzenia zdrowia , uśmiechu i sukcesów. Pani Dyrektor otrzymała również piękny bukiet kwiatów.

czytaj dalej na temat: Imieniny PANI DYREKTOR

Koncert muzyczny BAJKI, GRAJKI, ONEGDAJKI

Utworzono dnia 11.03.2024

26 lutego 2024r. w przedszkolu odbył się kolejny koncert z cyklu Filharmonii Pomysłów pt. "Bajki -Grajki -Onegdajki".Tym razem dzieci poznały różne zabawki i zabawy z dawnych czasów, m.in. "Ulijanka" i "Uciekaj myszko".

czytaj dalej na temat: Koncert muzyczny BAJKI, GRAJKI, ONEGDAJKI

Jak wspomagać ptaki przez cały rok?

Utworzono dnia 25.02.2024

W feryjny poniedziałek 19 lutego 2024r. gościliśmy panie z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Tematem naszego spotkania było: "Jak wspomagać ptaki przez cały rok". Na początek dzieci wysłuchały bajki pt: "Ptaszyny w opałach" przedstawionej w ciekawej formie - ilustrowanego teatrzyku. Następnie dowiedziały się jak wygląda budka lęgowa i do czego służy oraz jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Panie tłumaczyly dzieciom, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków.Zajęcia były doskonałą okazją do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

czytaj dalej na temat: Jak wspomagać ptaki przez cały rok?

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej