Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Dzień Mamy i Taty u Żabek 2024

Utworzono dnia 22.05.2024

20 maja 2024r. w naszym przedszkolu ,,Bociani Zakątek" odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z grupy Żabki zaprezentowały swoje zdolności artystyczne w przedstawieniu pt. ,,Przygody małej Żabki". Mali aktorzy wspaniale i w zabawny sposób opowiedzieli historię małej Żabki, która nie słuchała swojej mamy. Dopełnieniem występu były piosenki, tańce, najlepsze życzenia, upominki i podziękowania dla kochanej mamy i taty. Na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno - dumę i wzruszenie ze swoich pociech.

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty u Żabek 2024

Czerwonak 2024

Utworzono dnia 22.05.2024

Gratulujemy Laurze Kurek z grupy Pszczółki pięknego występu na konkursie Czerwonak 2024.

Informacje o konkursie

Piosenka Laury

czytaj dalej na temat: Czerwonak 2024

Wycieczka Żabek do ZOO

Utworzono dnia 22.05.2024

9 maja 2024r. dzieci z grupy Żabki wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę do ZOO w Łodzi. Wycieczka była bardzo udana. Przedszkolaki zobaczyły wspaniałe okazy zwierząt lądowych i wodnych. Były w orientarium, gdzie min. znajduje się wybieg dla słoni, podwodny tunel do obserwacji rekinów i płaszczek. Na wybiegach zewnętrznych natomiast mogły oglądać inne zwierzęta egzotyczne min. żyrafy, wielbłądy, zebry, pawie. Dzieci były bardzo zadowolone. Szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do domu.

czytaj dalej na temat: Wycieczka Żabek do ZOO

Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 22.05.2024

Tradycyjnie, jak co roku, 3 maja delegacja naszego Przedszkola złożona z Pracowników, Dzieci i Rodziców wzięła udział w Gminnych Obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Najstarsze dzieci z grup Żabki i Pszczółki poczęstowały uczestników pysznymi, patriotycznymi ciasteczkami.

czytaj dalej na temat: Święto Konstytucji 3 Maja

I Promykowy Festiwal Przedszkolnej Piosenki i Tańca

Utworzono dnia 22.05.2024

25 kwietnia 2024r. dzieci z grupy Żabki i Pszczółki uczestniczyły w I Promykowym Festiwalu Przedszkolnej Piosenki i Tańca zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Łukomiu. Przedszkolaki zaprezentowały "Taniec z chustkami" do utworu Tytusa Wojnowicza pt. "Wesoły menuet". Na scenie wystąpili też soliści: Laura Kurek z grupy Pszczółki z piosenką "Zielona piosenka", Rozalia Bąk z grupy Żabki zaśpiewała piosenkę "Pani Wiosna" i Kazimierz Marczak z grupy Żabki z piosenką "Być starszakiem". Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie Pani Anna Zawal i Pani Aldona Gałdecka. Serdecznie gratulujemy Naszym Małym Artystom oraz wszystkim uczestnikom Festiwalu pięknego występu. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i świetną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia występów dzieci z oddziałów: Przedszkola PROMYK w Łukomiu, Przedszkola BOCIANI ZAKĄTEK w Zagórowie,  Przedszkola EKOLUDKI w Zagórowie, Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie, Szkoły Podstawowej im. Unii Europejskiej w Trąbczynie.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.” - Janusz Korczak

I Promykowy Festiwal

czytaj dalej na temat: I Promykowy Festiwal Przedszkolnej Piosenki i Tańca

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Utworzono dnia 27.05.2024

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Życzenia wielkanocne 2024

Utworzono dnia 27.05.2024

Witamy bociana w Bocianim Zakątku

Utworzono dnia 27.05.2024
Jest Wiosna!
Jest bocian w Bocianim Zakątku.
27.03.2024r.
czytaj dalej na temat: Witamy bociana w Bocianim Zakątku

Śniadanie Wielkanocne 2024

Utworzono dnia 27.03.2024

Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońce blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy z wiosną gra. Już zima poszła spać za morze, a w naszych sercach radość gra. Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać kolejnym pokoleniom. W naszym przedszkolu, tuż przed Wielkanocą, 26 marca odbyło się uroczyste Śniadanko Wielkanocne na którym zgromadziły się dzieci, pracownicy przedszkola i zaproszeni goście: Z-ca Burmistrza Gminy Zagórów p. Karol Błaszczak, Sekretarz Gminy p. Joanna Mięta, Kierownik Centrum Usług Wspólnych p. Joanna Kempińska, radny p. Marek Zawal, proboszcz naszej parafii p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła ksiądz Witold Zieliński, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Eliza Wróblewska-Parus. Tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi przypomniały wszystkim nauczycielki p. Arleta Zawal i p. Anna Zawal, a ponieważ przez ostatnie dni przedszkolaki na zajęciach zgłębiały wiedzę na ten temat to chętnie odpowiadały na wszystkie pytania pań. Podczas spotkania nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego na Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Część artystyczną zaprezentowały najstarsze przedszkolaki. Dzieci z grupy Żabki pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Gałdeckiej zaśpiewały piosenkę „Wielkanocne święta”, natomiast dzieci z grupy Pszczółki pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Zawal wyśpiewały dla wszystkich zebranych „Wielkanocne życzenia” Następnie pani dyrektor Radosława Janicka, z-ca Burmistrza pan Karol Błaszczak i ksiądz proboszcz Witold Zieliński złożyli wszystkim życzenia świąteczne. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem. Na „wielkanocnym stole” królowały żurek, jajka , kiełbaska oraz „Wielkanocna Baba” – potrawy przygotowane przez przedszkolną kuchnię. Takie spotkania niosą zawsze ze sobą „ łezkę w oku” u dorosłych oraz radość i uśmiech dzieci, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji wielu pokoleń. Dziękujemy gościom za przyjęcie naszego zaproszenia, udział w uroczystości oraz upominki!

czytaj dalej na temat: Śniadanie Wielkanocne 2024

Pierwszy Dzień Wiosny 2024

Utworzono dnia 27.03.2024

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania nowej pory roku rozpoczęły się od rozwiązania zadania, które nadesłała grupom pani Wiosna. Zadaniem dzieci było ułożenie kompozycji z wiosennych kwiatów i posianie owsa. Następnie przedszkolacy udali się na koncert muzyczny pt: "Bajudźwięki". Po przedstawieniu dzieci zostały zaproszone do zabaw muzyczno- ruchowych. Na koniec spotkania każda grupa zaprezentowała swoją wiosenną kompozycję kwiatową. 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, którego celem jest uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego dnia.

czytaj dalej na temat: Pierwszy Dzień Wiosny 2024

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej